Von Krahli Kino: sariüritus ajendatuna veendumusest, et kultuuri tervise ja elujõu indeks peitub suuresti äärealadel. Kunstiteostes, mis on loodud väljaspool kommertslikku peavoolu, püüab Krahl edendada ja kaitsta teatud tüüpi kino pärandit. Programm põhineb Kaasaegse Kunsti Eesti Keskuse videoarhiivil, mis võimaldab tutvuda erinevate autoripositsioonidega ja jälgida kaasaegse kunsti arengut 1990ndatest alates. Teravamad ja tähelepanuväärsemad teosed koondame alapealkirjade alla, mida kassettidena iga kuu teisel neljapäeval publikule esitletakse. Seekord erandkorras teisipäeval.

Videoprogramm „Silmale nähtamatu“ põhineb Kaasaegse Kunsti Eesti Keskuse arhiivil. Programmi on kokku pannud kuraator Marika Agu kunstnike loal.

"Hüvasti," ütles rebane. "Siin on minu saladus. See on väga lihtne: ainult südamega näed hästi. Kõige tähtsam on silmale nähtamatu."
Antoine de Saint-Exupéry ("Väike prints" lk 54)

1_
DeStudio, „Tramm nimega IHU“. 1993, 23 min 15 s

02_
Jass Kaselaan ja Raul Viitung, „Harilik Eesti sigakass“. 2007, 16 min 50 s

03_
Darja Popolitova, „ЭСТИМА КОДУМА“. 2021, 8 min 01 s

04_
Laura Kuusk, „Armas algoritm,“. 2020, 8 min 41 s

05_
Flo Kasearu, „Basic Navigation for Chișinău“. 2010, 11 min 43 s

* Von Krahli Kino erineb “tavapärasest kinovaatamisest” oma sundimatu atmosfääri poolest. Vaatajad istuvad väikeste kohvikulauakeste taga, kuhu saab asetada seansi ajal töötavast baarist ostetud karastavaid jooke.

Üritus on tasuta.