11. august

neljapäev 20:00

Von Krahli Salong

Von Krahli Kino: sariüritus ajendatuna veendumusest, et kultuuri tervise ja elujõu indeks peitub suuresti äärealadel. Kunstiteostes, mis on loodud väljaspool kommertslikku peavoolu, püüab Krahl edendada ja kaitsta teatud tüüpi kino pärandit. Programm põhineb Kaasaegse Kunsti Eesti Keskuse videoarhiivil, mis võimaldab tutvuda erinevate autoripositsioonidega ja jälgida kaasaegse kunsti arengut 1990ndatest alates. Teravamad ja tähelepanuväärsemad teosed koondame alapealkirjade alla, mida kassettidena iga kuu teisel neljapäeval publikule esitletakse.

Publiku tungival nõudmisel saab kahel suveõhtul nautida salongis tõenäoliselt Eesti ainust ja meie oma enda kultusfilmi TABAMATA IME (2006). Talvised seansid olid nii pöörased, et rahvas nõuab juurde.

TABAMATA IME
Teater: Von Krahli Teater
Autor: Eduard Vilde
Lavastaja: Tammiksaar, Kilmi, Sarnet, Maimik, Raat, Kõrver

Filmi tootja on Von Krahli Teater ja režissöörid 5 Eesti päritolu meest ja 1 eesti naine. Nad on kirjutanud kaamerapliiatsiga valgele lõuendile 6 eri nägemust Eduard Vilde klassikalisest draamast "Tabamata ime". Kinokonksu otsa jäi see oma igihalja moralitee ja värvikate karakterite tõttu. Vaataja ette astuvad kuus Leo Saalepi nime kandvat kunstimessiast - kuus Kannatajat Kolgata teel.

Arbo Tammiksaar, Jaak Kilmi, Rainer Sarnet, Andres Maimik, Marko Raat ja Marianne Kõrver otsustasid filosoofilisvisuaalselt sukelduda eesti näitekirjanduse tumedasse tiiki. Ainus tingimus režissööridele oli kinnipidamine loo moraalist.

Näitlejatena võib näha Von Krahli Teatri kuldajastu imeilusaid naisi ja kolme kirvenäoga ahvi. Lisaks paljusid teisi elukapteneid ja salongilõvisid.

14.07 & 11.08 kell 20:00

Üritus on tasuta.

Von Krahli kino erineb “tavapärasest kinovaatamisest” oma sundimatu atmosfääri poolest. Vaatajad istuvad väikeste kohvikulauakeste taga, kuhu saab asetada seansi ajal töötavast baarist ostetud karastavaid jooke.