Režii, koreograafia, video, kostüümid, lavastus

Sasha Pepeljajev

Muusika

Kenn-Eerik Kannike (P. Tšaikovski põhjal)

Valgus

Denis Bretško

Tekstid

Taavi Eelmaa

Dmitri Gortšev

Sasha Pepeljajev

Rea Lest

Ragnar Uustal

improviseeritud

Tõlked

Toomas Kall

Näitlejad

Rea Lest

Ragnar Uustal

või Markus Luik

Tantsijad

Darja Borisenko

Aleksandra Kantola

Sofia Kirs

Arina Kotova

Margarita Mihhailova

DJ

Kenn-Eerik Kannike

VJ

AI & AP

Produtsendid

Von Krahli Teater

MUBA

Toetajad

Eesti Kultuurkapital

Trust for Mutual Understanding (USA)

Kakskümmend aastat hiljem.

Lihtsad harjutused keerulistele inimestele.

Von Krahli esimesest „Luikede järvest“ möödunud kahekümne aasta jooksul on kõik muutunud. 2003. aasta „Luikede järve“ teema oli ilu- ja harmooniaetaloni sotsiaalne roll väärinfo instrumendina. Kuna ühte jõkke kaks korda astuda ei saa, siis uus pöördumine klassikalise süžee poole nihutab tõotuse, pettuse, manipuleerimise ja vältimatu kättemaksu küsimused personaalse diagnostika valda. Selles vallas kirjeldab kujuteldav tulevikku, mida pole olemas ega saagi olema, kuid laseb samas öelda: kui miski on võimalik, siis on see vältimatu.

Kiirekskursioon unustatusse ehk lihtsad harjutused keerulistele inimestele virtuaalreaalses teatris Rataskaevu tänav 10.

„Oma elu kõige valusamatel silmapilkudel unustab inimene küsimused, mis alles eile tundusid talle nii olulised, ja jäävad üksnes need, millele niikuinii tuleb kunagi vastata: „Kes sa oled?“, „Kus sa oled?“, „Kust sa oled?“ ja „Milleks sa oled?“.

Ja inimene on rabatud: ta ei leia vastust! Isegi mitte niisugust vastust, mis rahuldaks, ei, mitte igavikku, aga kas või maksuametit.„Jumal hoidku!“ mõtleb inimene. „Ma ei ole ju mitte keegi! Ma ei ole mitte kuskil, mitte kuskilt ega mitte kuskile! Ma ei ole mitte millekski!""

(D.Gortšev)

Esietendus 28.aprillil 2023