Von Krahli muinasjutud

Von Krahli muinasjutud

“Väärtused, mis siit meelde jäävad, on igati positiivsed: andestamine on parem kui vihapidamine ja naermine on parem kui nutmine.” Kaarel Kressa, EPL

“Tempo on kiire, võiks öelda, et Krahli muinasjuttudes elu keeb.” Heili Sibrits, Postimees

“Sa eeldad, et Krahli lastetükk on ühtviisi vaadatav ja allaneelatav nii lapsele kui vanemale. Ja sa ei pea pettuma.” Peeter Sauter, Eesti Ekspress

Lavastaja: MART KOLDITS
Kunstnik: EVE ORMISSON
Näitlejad: LIINA VAHTRIK, RAGNE VEENSALU, IVO REINOK, OTT KARTAU, KAIT KALL või TÕNIS NIINEMETS

Esietendus Von Krahli Teatris 19. detsembril 2012

Hiina muinasjuttudel põhinev lastelavastus vanusele 7-77.

Tegemist on Von Krahli Teatri esimese lastelavastusega sel aastatuhandel.
Ja otse loomulikult pole seal tehtud mingeid järeleandmisi – tegemist on hoogsa ja kaasakiskuva looga, mida vürtsitavad ootamatud käänakud ning vonkrahlilik segu naerust ja nutust.
Kuidas ära tunda seda, mis meile on antud ning kas ja kuidas sellega leppida?
Kuidas leida õnne ja rahu?
Milles need üleüldse avalduvad?

Mängime lugusid loomadest ja inimestest, seiklustest ja varandustest, nutust ja naerust, võlust ja valust, õudsest algusest ja õnnelikust lõpust.
Jutustame iidse teekonnaloo pimedast poisist, kes kasvas üles metsas loomade keskel, õppis seal loomadelt muinasjutuvestmist ja leiutas lindude laulu järgi maailma esimese pilli. Taibates, et ta on pime, läks poiss inimeste keskele endale uusi silmi otsima, sattudes nii veel pöörasematesse seiklustesse.
Ent vanade Hiina muinasjuttude kõrval on meile inspiratsiooniks olnud ka bluusilegend Robert Johnson, kellest legendi järgi sai laulukirjutaja tänu südaöisel ristteel kohatud hiiglasekasvu mustale mehele, kes tema kitarri häälde pani. Pärast seda sai Bobist meisterlik laulik ja kitarrist, kes veetis kogu oma elu ringi rännates.
Meiegi peategelane satub jõudude keskele, mis kingivad talle erilised võimed ja hakkavad kujundama kogu tema edasist elu.
Milliseks see kujuneb, näete etendusel.

Etenduse pikkus umbes 1 tund 10 minutit

Piletid müügil ainult Von Krahli piletisüsteemis www.vonkrahl.ee/piletid ja  Von Krahli Teatri kassas (Rataskaevu 10) E-P 10:00 – 00:00

Tavapilet: 10 eur

Von Krahli Klubi liikmepilet: 8 eur

 

 

Etendub

  • K 19. detsember 13:00

Video

Toimumisaeg

  • K 19. detsember 13:00