Vanamees ja meri

Vanamees ja meri

Tallinna Linnateater ja Von Krahli Teater esitlevad:

VANAMEES JA MERI

Ernest Hemingway ainetel

 

Lavastaja: MARTTI HELDE

Dramaturg: JIM ASHILEVI

Kunstnik: KRISTJAN SUITS (Ugala Teater)

Videokunstnikud: EMER VÄRK, MIKK-MAIT KIVI, JAAK OLLINO ja HENDRIK MÄGAR

Kostüümikunstnik: LIIS PLATO

Grimmikunstnik: LIISI ROHT

Valguskunstnik: RENE LIIVAMÄGI

Koreograaf: AROLIN RAUDVA

Helilooja: MIHKEL ZILMER

Helirežissöör: RANNO TISLAR

Peaprodutsent: EVELIN SOOSAAR-PENTTILÄ

Tegevprodutsent: KRISTOFER PIIR

Osades: ANDRES OTS, TÕNIS NIINEMETS, EVELIN VÕIGEMAST (Tallinna Linnateater), HELENE VANNARI (Tallinna Linnateater), KRISTJAN ÜKSKÜLA (Tallinna Linnateater), IVO REINOK, KAIT KALL, LIIS LINDMAA  jt.

 

„Vanamees ja meri“ on mastaapne visuaalne lavastus, inspireeritud Ernest Hemingway tähtteosest, autorile nii Pulitzeri kui ka Nobeli kirjandusauhinna toonud mõistujutust, milles vana kalamees Santiago pistab kolme ööpäeva jooksul rinda hiiglasliku marliiniga. Oma sisult püüab lavastus leida tõde ja tasakaalu inimese tahtejõu ning looduse vägevuse vahel. Vormilt on „Vanamees ja meri“ aga otsing nüüdisaegse visuaalse keele ja kirjandusklassika vahel, katse ühendada teatri ja filmi võttestikku ning pakkuda publikule sügava sisuga ja meie aega sobituvat visuaalset elamust.

Ettevõtmine toob partneritena kokku kolm osapoolt – hiljuti filmi „Risttuules“ eest riikliku kultuuripreemia pälvinud noore režissööri Martti Helde koos oma meeskonnaga ning Tallinna Linnateatri ja Von Krahli Teatri. Lavastaja soov on siduda omavahel heli- ja pildirežiilisi lahendusi, Linnateatri näitlejate psühholoogilist ja Von Krahli Teatri näitlejate vormilist-eksperimentaalset väljenduslaadi ning elukutseliste tantsijate esitatud koreograafiat. „Kui „Risttuules“ oli püüdlus lahendada film lavaliste elementidega, siis „Vanamees ja meri“ on lavastus, mis mängib filmilike elementidega,“ kirjeldab Helde.

„Vanamees ja meri“ on Martti Helde esimene lavastus professionaalses teatris.

Etendused toimuvad 3., 5., 6., 9., 10., 12., 13., 15., 16. ja 17. juunil kell 19.00. Mängukoht:  47B Loftid (Volta kvartalis), Tööstuse 47B.

Lisaetendused: 11, 18. ja 19. juunil (NB! Müügil ainult Piletilevis)

Piletid müügil alates 1. aprillist Piletilevis, Tallinna Linnateatri kassas ja Von Krahli Teatri kodulehel.

 

Etenduse suurtoetaja on Endover Kinnisvara

voltasse tulemise kaart2 volta_parkimine

Etendub

  • K 3. juuni 19:00

Toimumisaeg

  • K 3. juuni 19:00