Uus raamat: “Žilett”

Uus raamat: “Žilett”

“Žilett” – Monolooge ja dialooge ajastuväärilisest teatrist

Hetkel müügil Von Krahli piletisüsteemis koos uue lavastuse “Millest me räägime, kui me räägime armastusest ehk Barbarella” piletidega!

Ning Von Krahli valvelauas teatri sissepääsu juures esimesel korrusel hinnaga 12€.

IMG_0037

 

Von Krahl on riik, mis jutustab lugu.
– Aet Annist

Krahl [tõi] minu silmis Eesti teatrisse teatraalsuse (kui kirjanduslikkuse mõttelise vastandi).
[…]
Traditsiooniline teater on olnud humanismi õhtukool ja romantismi taimelava – mitte küsimuste küsimise, vaid vastamise koht. Kuid Von Krahli etenduste vaatamine on minu jaoks olnud vastupidi alati seiklus – retk sellest eelnimetatud akvaariumist väljapoole, õppereis intellektuaalse ja esteetilise anarhismi akadeemiasse. Ja see on vist suurim kompliment, mida ma ühe teatri kohta isiklikest kriteeriumitest lähtuvalt öelda saan.
– Alvar Loog

[L]aval oksendamine, tillinäitamine, lipu persest väljatõmbamine, tissihüpitamine valitud meesvaataja ees jms ei pea kedagi šokeerima, sest need pole muud kui keha kõnelema panemine, saalisolijatega suhtlemine kõigi looduse poolt antud organite abil ja vahendusel – dialoog raku tasandil.
– Ott Karulin

Von Krahli Teatri näitlejal puudub võimalus „haihtuda” oma kehastatava tegelase imaginaarsesse kujutisse. Von Krahli Teatri näitleja on suveräänne isik, kes täna „juhuslikult” võtab endale ühe või teise kujutlusliku tegelase rolli. Oleks igati õigustatud, kui Von Krahli Teatri kavalehtedel oleks esimesel kohal just näitleja, mitte tema kehastatava tegelase nimi. Ehk siis: pole niivõrd oluline, KES mängib täna Hamletit või Desdemonat, vaid KEDA kehastab seekord Juhan Ulfsak või Tiina Tauraite.
– Sven Karja

Etendub

  • N 13. november 21:00

Toimumisaeg

  • N 13. november 21:00