TREFF 2016: Nii armas

TREFF 2016: Nii armas

Yael Rasooly / Iisrael

L 04.06. kell 18.00 ja 21.30
Von Krahli teatri saal
kestus 25 min
inglise keeles
NB! Alla 16-aastastele mittesoovitatav.

Läbi tühja tšellokohvri, katkise viiuli tükkide ja inimnuku rullub lahti ja ärkab ellu lapsepõlvemälestus. Armsa muusikalise jutustuse varjust ilmub nähtavale üks teine lugu. Katkestamata ring, muusikatund, mis võtab ootamatu pöörde, ja perekonnasaladuste võrk – kõik komponeeritud üheks humoorikaks ja hirmutavaks teoseks. Kuulake hoolega!

1983. aastal Jeruusalemmas sündinud Yael Rasooly on saanud klassikalise laulja hariduse ning täiendanud õpinguid Londonis stsenograafia erialal. Oma unikaalset teatrikeelt hakkas ta välja arendama Jeruusalemma Visuaalteatri Koolis, kus õppis lavastamist, nukuteatrikunsti ja -kujundust. Alates 2006. aastast on ta loonud teatrilavastusi ning osalenud tuntud rahvusvahelistel festivalidel üle maailma. Yaeli teatrikeeles sulanduvad erinevad teatrivormid, nuku- ja visuaalteatrikunst ning muusika.
Lisaks teatritööle on Yael Rasoolyl rahvusvaheline lauljakarjäär. Tema mitmekülgsesse repertuaari kuulub nii keskaegset ja klassikalist kui ka džässmuusikat ning tema etteasted ulatuvad väikestest õdusatest kontsertidest ülesastumisteni tuhandete kuulajate ees. Yael juhendab tihti täiskasvanute nuku- ja objektiteatri töötubasid, kus käsitleb ka lauluhääle kasutamist, ning peab loenguid nii nuku- ja objektiteatrist tänapäeva teatrimaastikul kui ka iseenda loomingust ja kunstnikuteest.

Etendub

Toimumisaeg