Tallinn Treff Festival / Väljalõige

Tallinn Treff Festival / Väljalõige

Tallinn Treff Festival 2015

Yael Rasooly

IISRAEL

R 05.06. kell 18.00
L 06.06. kell 18.00
Von Krahli teatri Ülemises saalis
kestus 50 minutit

Piletihind 15 eurot (aprillis Partnerkaardiga 12 €)

Kui kõik teised on juba koju läinud, jääb üksik sekretär veel kontorisse. Oma väikesest töönurgast põgeneb ta vanadest filmiajakirjadest lõigatud fotode abil unistuste maailma. Seal on ta glamuurne 40ndate filmitäht, kes leiab lõpuks oma tõelise armastuse. Kuid loo arenedes, kui fantaasia ja reaalsus kokku põrkavad, saab tema romantilisest unelmast hitchcockilik õudusunenägu!

See ühe-naise-show paljastab romantilistes fantaasiates peituvad kinnisideed ja ohud. Mustvalge kino keel on kantud ajaleheväljalõigete ja objektiteatri “madaltehnoloogilisse” maailma, tekitades pinge, mis on absurdne, valus ja humoorikas.

*

1983. aastal Jeruusalemmas sündinud Yael Rasooly on saanud klassikalise laulja hariduse ning täiendanud õpinguid Londonis teatrikujunduse erialal. Oma unikaalset teatrikeelt hakkas ta välja arendama Jeruusalemma Visuaalteatri Koolis, kus õppis lavastamist, nukuteatrit ja kujundust ning mille lõpetas kiitusega.

Alates 2006. aastast on Yael loonud teatrilavastusi ning osalenud tuntud rahvusvahelistel festivalidel Euroopas, USAs, Lõuna-Ameerikas ja Kaug-Idas. Yaeli teatrikeeles sulanduvad erinevad teatrivormid, nuku- ja visuaalkunst ning muusika.

Tema soololavastus “Väljalõige” on võitnud mitmeid rahvusvahelisi auhindu ning osalenud rohkem kui 30 rahvusvahelisel festivalil, teiste seas rahvusvahelisel nukuteatrite festivalil Charleville-Mézières’is, festivalil Schaubude Berlin, Silkeborgi nukuteatrifestivalil Festival of Wonder ning vendade Formanite teatrilaeval Prahas.

Lisaks teatritööle on Yaelil ka rahvusvaheline lauljakarjäär. Tema mitmekülgsesse repertuaari kuulub nii keskaegset ja klassikalist kui ka džässmuusikat ning tema etteasted ulatuvad väikestest õdusatest kontsertidest ülesastumisteni tuhandete kuulajate ees.

Yael juhendab tihti täiskasvanute nuku- ja objektiteatri töötubasid, kus käsitleb ka lauluhääle kasutamist, ning peab loenguid nii nuku- ja objektiteatrist tänapäeva teatrimaastikul kui ka iseenda loomingust ja kunstnikuteest. Teda on kutsutud õpetajaks ja lektoriks näiteks New Yorgi Ülikooli, Muhlenbergi Kolledžisse, UQAM-i (Université du Québec à Montréal) ja Praha Näitekunstiakadeemiasse DAMU.

 

Etendub

Video

Toimumisaeg