Tallinn Treff Festival / „Polverone. Päikesetolm“

Tallinn Treff Festival / „Polverone. Päikesetolm“

6. juuni kell 19.00 „Polverone. Päikesetolm“, Peterburi Suur Nukuteater, Venemaa

vene keeles
kestus 1 h 40 min
pilet 15 €

Peterburi Suure Nukuteatri uus lavastus kannab üsna ebatavalist nime „Polverone“, mis tähendab päikesetolmu. Autor tähistab selle nimega tuult, mis paiskab kõik, kes on tundnud tema puhanguid, uute tunnete ja tundmuste kaosesse.

On ütlematagi selge, et luule seaduste kohaselt liigub hing selles kaoses pimedusest valgusesse, lastes inimesel kuulda, näha ja tunda muusika kõla, liblika lendu, kirsiõisi ja päikese teed loojanguni.

Kuueteistkümnest lühiloost koosnev lavastus käsitleb erinevaid teemasid. Näidendi käsikiri, mis on segu luulest, proosast ja filmistsenaariumist, pärineb maailmakuulsa filmistsenaristi ja luuletaja Tonino Guerra sulest (Lora Guerra tõlkes). On suur au kirjutada tema nimi oma lavastuse reklaamplakatile.

Etenduse žanr on samuti süntees proosast, luulest ja filmikeelest, mis on tervikuks seotud nukuteatrile omaste sümbolitega. Lühilood võivad näida kokkusobimatutena, kuid need on ühendatud filmimontaaži põhimõttel. See annab etendusele intensiivsuse, mille toel areneb üldine süžee. Ja kui vaataja suudab luua nähtule lõpu, kasutades oma kujutlusvõimet, mis materjali poeetilise tõlgendamise läbi tingimata aktiviseerub, läbib ta koos etenduse loojatega fantastilise teekonna (läbi sõnade ja kujundite) ja jõuab luuleavarustesse, kus puhub imeline tuul nimega Polverone.

„Polverone“ on esimene Tonino Guerra tekstidel põhinev töö, mis on Peterburis lavale toodud. Lavastaja Jana Tumina oli Tonino Guerraga isiklikult tuttav. Maestro ise andis „Polverone“ lavastamisele oma õnnistuse. Lavastuses astuvad üles Peterburi Suure Nukuteatri Ruslan Kudashovi stuudio noored näitlejad ning tuntud draamanäitlejad Marina Soloptšenko ja Andrei Šimko.

lavastaja JANA TUMINA
lavakujundaja EMIL KAPELUŠ
nukkude ja objektide kunstnik KIRA KAMALIDINOVA
valguskujundaja LARISSA NOVIKOVA
helikujundaja ANATOLI GONJE
videokunstnik ALEKSANDRA KOMAROVA
animatsioonikunstnik LJUBOV APRAKSINA
mängivad RUSLAN KUDAŠOVI STUUDIO NÄITLEJADMARINA SOLOPTŠENKOANDREI ŠIMKO 

 

Lisainfo: http://www.nuku.ee/festival/

Info in English: http://www.nuku.ee/english/festival/

Etendub

Toimumisaeg