Tallinn Treff Festival / „Laud“

Tallinn Treff Festival / „Laud“

7. juuni kell 18.30 ja  8. juuni kell 18.00 „Laud“, Blind Summit Theatre, Suurbritannia

inglise keeles
kestus 75 min

Mooses on 60 sentimeetri pikkune papist pea ja kehva iseloomnuga nukk, kes elab laual. Ta on alati laual elanud. Ta on lauanukk. Täna tahab ta teile jutustada eepilise loo oma nimekaimu Moosese elu viimasest kaheteistkümnest tunnist. Kuid ta kaldub kergesti teemast kõrvale, kui püüab pantomiimis esitada Jumala ja Moosese vestlust Nebo mäel, tutvustab nukukunsti tööpõhimõtteid, demonstreerib „jooksvat meest“ ja läheb nukunäitlejatega tülli… Kas tema hoolikalt ehitatud lauapealse maailma lagunedes suudab Mooses kunagi oma loo lõpuni rääkida? Kas tahaksite, et ta seda teeks?
See püstijalakoomik-nukk-filosoof ei pruugi küll teemas püsida, kuid ta jõuab kindlasti asja tuumani.

Selle auhindu võitnud ja rahvusvahelist tuntust kogunud etenduse taga on Blind Summit Theatre − „Suurbritannia nukumeistrid“ (Lyn Gardner, The Guardian), kes on lavale toonud lavastused „Low life“, „Madam Butterfly“, „A dog’s heart“, „1984“ ning kes olid ka 2012. aasta Londoni olümpiamängude avatseremoonia nukulavastajad.

Lavastaja MARK DOWN
Nuku autor NICK BARNES

„Hämmastav teostus!“ – The Telegraph
„Võrratult vaimukas!“ – Time Out
„Hämmastavad 70 minutit täis teatrit, nukukunsti, veiderdamist, üleannetust, silma, aju ja käe koordinatsiooni ning täielikku meisterlikkust.“ – Chicago Sun-Times

 

BLIND SUMMIT THEATRE koondab nukukunsti novaatoreid. Trupi rajasid 1997. aastal Mark Down ja Nick Barnes eesmärgiga tuua kaasaegse lääne publikuni traditsiooniline jaapani bunraku-teater. Nad mängivad uute nukkudega uutes paikades uuel viisil uuele publikule, nähes nukuteatril üliolulist rolli tänapäeva teatriuuendamises.

 

Lisainfo: http://www.nuku.ee/festival/

Info in English: http://www.nuku.ee/english/festival/

 

Etendub

Toimumisaeg