Tallinn Treff Festival / Kontakt

Tallinn Treff Festival / Kontakt

Tallinn Treff Festival 2015

Lisainfo: http://www.nuku.ee/festival/

Von Krahli Kino: Kontakt

 

“Kontakt” ei ole telefoniraamat ega Linnateatri vestlussaade.


“Kontakt” on viis pildikest Eesti filmi tulevikust.


“Kontakt” on värske teatri ja kino kohtumispaik.

Filmikogumik “Kontakt” koosneb viiest loost, mis valmisid viie Eesti tulevikulootuse käe all – režissöörid Martti Helde, Maria Reinup, Triin Ruumet, Raigo Saariste ja Vallo Toomla.

Selle kassetiga jätkab Von Krahli Teater 2005. aastal “Tabamata imega” algatatud traditsiooni viia kokku uus teater ja uus kinokunst. Kuna vahepeal on peale kasvanud uus põlvkond filmi- ja teatritegijaid, oli aeg küps järgmiseks peatükiks – “Kontaktiks”.

“Kontakti” viis lugu on nii sisult kui stiililt väga erinevad. Kui “Tabamata ime” puhul oli autoritel ühiseks lähtepunktiks konkreetne alusmaterjal, Vilde kuulsaim näidend, siis nüüd oli stardipakuks teema: kontakt, kokkupuude millegi ebatavalise, ebamaise ja uskumatuga. Argireaalsuse põrkumine fantastikaga, siinpoolse kohtumine sealpoolsega. Vaata ka filmikogumiku postrit, kus tulnukas oma tõelist palet videokassetiga varjab.

Filmid:

MARTTI HELDE “Superbia” – isa ja poeg teevad Jumala palge ees omavahelises suhtes lõpparve ning avastavad, et veresidet ei murra isegi surm.

TRIIN RUUMET “Reeda sünnipäev” – Von Krahli Teatris antakse publikule etendus, mis võtab tüki küljest ja jätab jälje kogu eluks.

VALLO TOOMLA “Metanoia” – fotograaf Järvet Järvet saab tööpakkumise, mis muudab ta päeva korraga väga imelikuks. Võimalik, et ka edasise elu.

RAIGO SAARISTE “KuuKu kontakt” – ranges tehismaailmas hammasrattana elav noormees Kuuku näeb und vabadusest ja see teeb temast hoopis tülika liivatera hammasrataste vahel.

MARIA REINUP “Mann Tanzt” – sihikindel mees jõuab jälile saladusele, miks on oluline, et inimene tantsiks.

 

Režii:  Martti Helde, Maria Reinup, Triin Ruumet, Raigo Saariste, Vallo Toomla

Näitlejad: Kait Kall, Ott Kartau, Liis Lindmaa, Loore Martma, Maili Metssalu, Madis Mäeorg, Tõnis Niinemets, Ivo Reinok, Tiina Tauraite, Juhan Ulfsak, Liina Vahtrik, Ragne Veensalu, Kaido Veermäe  

Operaatorid: Sten-Johan Lill, Robert Linna, Erik Põllumaa, Ivar Taim

Kunstnikud: Ketlin Kasar, Kristina Lõuk, Matis Mäesalu, Kristjan Suits

 

Pikkus 81 min.

Esilinastus 6. märtsil 2015

Inglise ja vene subtiitridega

 

Etendub

Video

 

Toimumisaeg