Seitsmes Meel

Seitsmesmeel

Seitsmes Meel

Seitsmes Meel on aastatel 1986–1990 tegutsenud kultusbänd. Bändi muusikat võiks iseloomustada kui romantilist rokki. Kuigi Seitsmenda Meele loomingust on jäädvustatud kaduvväike osa ja seegi vaid 1988. aastal välja antud kassetil, on suur hulk bändi laule saavutanud rahva teadvuses igihaljaste hittide staatuse. Neist ilmselt kõige tuntum ,,Tule Kui Leebe Tuul” valiti 2009. aastal telesaates ,,Eesti otsib lemmiklaulu” kõigi aegade parimate armastuslaulude hulgast 4. kohale. Seda ja paljusid teisigi Seitsmenda Meele lugusid on läbi aegade laulnud lugematud Eesti muusikud, sh Lenna Kuurmaa, Birgit Varjun, Soul Militia, Noorkuu jpt.

Nüüd, üle 20-aastase pausi järel, on Seitsmes Meel tagasi. Lavale naasmiseks andis tõuke kurb sündmus – bändi klahvpillimängija Tõnu Väärtnõu traagiline hukkumine. Tõnu oli aastaid proovinud bändikaaslasi uuesti kokku tuua, kuid erinevatel põhjustel see ei õnnestunud. Tõnu matusetel otsustasid muusikud tema unistuse siiski teoks teha. Esialgu oli plaanis anda vaid üks Tõnule pühendatud kontsert Käsmus ,,Kaunite Kontserdite” sarja raames, kuid ootamatu publikumenu ja eriliselt hea omavaheline klapp ei jätnud meestele muud võimalust kui jätkata.

Von Krahl asutati aastal 1992. Seega ei õnnestunud 1990. aastal oma kuulsuse tipul tegevuse lõpetanud Seitsmendal Meelel sellel laval üles astuda. Kõik bändi liikmed on aga Von Krahlis mänginud muude koosseisudega lugematuid kordi ning sarnaselt paljudele teistelegi muusikutele peavad nad Von Krahli kodumaa kõige kodusemaks lavaks. Seega on igati loogiline, et taastulemine jätkub just seal.

Etendub

  • N 24. oktoober 20:00

Toimumisaeg

  • N 24. oktoober 20:00 - 01:00