Rea Raus “Maa”

Rea Raus “Maa”

Aasta 2050. Elektrit ei ole, internetti ei ole. Suurlinnades on kaosest saanud vaikelu ja öös kostub kummalisi helisid. Või siis… Inimesed elavad roheliste müüridena näivates linnades, kus isiklik transport tänasel kujul puudub. Kõrghoone akna taga, viinamarjaväätide vahel on linnupesad ja suurt korrusmaja ümbritsevas aias lokkavad pirni- ja kirsipuud. Muru asemel on kõikjal kas heintaimed või hoopis juurviljapeenrad.

Unistusi võib olla mitmeid, neid, mis meenutavad apokalüptilisi filme või naiivseid lillelaste joonistusi. Kuidas aga tulevikku disainida? Nii et see tõesti reaalsuseks saaks ja inimesi ning loodust väärtustaks. Millistele aluspõhimõtetele toetuda, milliseid väärtuseid edendada, kuidas “täiesti teistmoodi” mõtlema hakata?

Ühisel arutelul räägimegi sellest, millised on jätkusuutmatuse juurpõhjused, kuidas leida lahendusi keerukatele, lausa nurjatutele probleemidele (wicked problems) ning mida saab iga inimene nii iseenese, oma lähedaste kui ka kogu maailma kasuks ja hüvanguks teha, et kogeda rõõmu, edu ja õnnestumisi uuel tasakaalu arvestaval moel. Väikesed vahelepõiked tuntud teadlaste ja uurijate poolt sõnastatule saavad illustreerima seda, mida kuulajatega koos taasavastame ja arutame.

Loeng on kuulajale tasuta, kuid palume end registreerida Jaigi kodulehe kaudu. Eelregistreeri loengule: jaik.ee/loengud/rea-raus-maa

Rea Raus kaitses oma doktorikraadi sel aastal Tampere Ülikoolis (Soome). Tegutsedes aktiivselt jätkusuutliku arengu eestkõnelejana, mahuvad tema tegemistesse nii Säästva Arengu Hariduskeskuse loomine Tallinna Ülikoolis, arvukad valdkonna koolitused nii õpetajatele kui keskkonnaharidusspetsialistidele, õppematerjalide koostamised, rahvusvahelistel konverentsidel esinemised ning artiklite avaldamine mainekates teadusajakirjades. Raus kuulub Läänemere säästvat arengut toetava haridusvõrgustiku tuumikgruppi, on Eesti Mesinike Liidu juhatuse esinaine ja Ökoriik Eesti liikumine üks eestvedajatest. Rausi töö märksõnadeks on jätkusuutlik areng, ökoloogiline maailmavaade, süvaökoloogia.

Etendub

  • T 25. september 18:00

Toimumisaeg

  • T 25. september 18:00