Puhastatud

Puhastatud

Esietendus 14.septembril 2013

Autor: SARAH KANE

Lavastaja: JUHAN ULFSAK

Näitlejad: MARI ABEL, LIIS LINDMAA, KAIT KALL, OTT KARTAU, IVO REINOK, JIM ASHILEVI, RAGNE VEENSALU

Kunstnik: LIISI EELMAA

Videokunstnik: EMER VÄRK

Helikujundus: HENDRIK KALJUJÄRV

Valguskujundus: OLIVER KULPSOO

 

Mitte miski ei valmista inimest armastuseks ette. Armastus on suur ja seda on rohkem, kui inimese sisse ära mahub. Armastus, mis ei vii sind teisteni vaid mõistab üksindusse ja hullusesse. Kas seda on võimalik taluda? Ei ole, aga peab.

Kane’i lihasse lõikavalt poeetiline ja naha alla pugevalt isiklik näidend “Puhastatud” jõudis esmakordselt lavale 1998. aastal Londonis Royal Court Theatre’s.

See on esimene osa Juhan Ulfsaki lavastatud Sarah Kane’i tour de force’st, kus ühes teatrisaalis näeb samaaegselt kaks teineteist täiendavat lavastust: “Puhastatud” ja “4.48 psühhoos”.

Blog: Come inside me!

“Krahli heas mõttes vägivaldne ja läbitunnetatud Kane’i tõlgendus raputab publiku esimestest hetkedest ärkvele. Juhan Ulfsak on teinud hullu tüki: lavastanud Von Krahlis segase tähendusega klassiku Sarah Kane’i kaks näitemängu, sidudes need sisult ja mõttelt kokku. Tulemus on tähelepanuväärne, sellist teatrihooaja avapauku poleks julgenud oodata. Mööngem, tegu on lavastusega ühiskonna ärksamale vähemusele, kes ootabki krõbedamat teatrikunsti. Ent loodud kvaliteet on niivõrd veenev, et tobe oleks keelata korraliku teatrikunsti sõpru andekalt ja eredalt tehtud lavastust vaatama minemast. “
Andres Laasik / Eesti Päevaleht / 9.09.2013

Esietendus: 14. september 2013 kell 19:00

Etendused: 10., 18., 19., 22., 23. ja 29.aprillil kell 19:00

NB! Lavastus moodustaB ühtse terviku näidendiga “4.48 psühhoos” – täielikuks Sarah Kane’i elamuseks soovitame vaadata mõlemaid etendusi ühel õhtul.

Kui tuled samal õhtul mõlemale etendusele, on kaksikpileti hinnaks 17 €. Kui vaatad neid eraldi kuupäevadel, on “Puhastatud” pilet 15 €  ja”4.48 psühhoosi” pilet 13 €.

Kahe etendusega õhtu kestab koos vaheajaga kokku umbes 3 tundi.

 

Etendub

  • L 14. september 19:00

Video

Toimumisaeg

  • L 14. september 19:00