Oh My God

Oh My God

KARL SAKS / HENDRIK KALJUJÄRV / TANEL RANDER

 

Meis kõigis on pärani aknad, mille kaudu teadvus sisse ja välja käib. Teadvuse akendest on näha, et oleme üks mass ja oleme erakordsed indiviidid. Võime arendada end ise või jagada end teistele vabavarana laiali, olla avatud koodiga inimesed. Me oleme 99%, me oleme oma vabaduse programmeerijad. Me töötame suurettevõttes ja meil on vaba tahe. Sellel ei ole aknaid, see on suur õun, millest on tükk välja hammustatud – auk vabasse maailma. Oh my god, me oleme ussikesed õunas, õngeridva otsas!

Karl Saks, Hendrik Kaljujärv ja Tanel Rander toovad vaatajateni klaaskuuli sisse püütud maailma – füüsilise seisunditeatri. Näitlejad, kelle igapäevatööks on kehastumine, vaatavad nüüd lähedalt, kuidas nende kehad (sealhulgas ka aju) töötavad.

NB! Von Krahli Teater hoiatab: pausid lavastuses on pikemad kui elu. Kannatamatutele ei soovita mitte mingil juhul.

Karl Saks on koreograaf ja lavastaja, kes on seni toonud lavale peamiselt tantsulavastusi. Üks tuntumaid neist on “Tšuud”, mis sündis koos Sõltumatu Tantsu Ühendusega oli 2011. aasta teatriauhindade laureaat. “Tšuud” oli šamanistliku vaimu ja heli kandev graafilise joonega kehakunst. Nauditav maskuliinne lihtsus. Lavastuses “Oh My God” ühendab Karl Saks koos kaaslastega sõna, liikumise ja muusika.

Loe veel:

Karl Saks / Karl Saks – Hendrik Kaljujärv – Santa Muerte and the Sun / Karl Saks/Cubus Larvik –  Tallinn Music Week 2013 / Intervjuu – Karl Saks – Teater.Muusika.Kino 6-7, 2011

Hendrik Kaljujärv on üks eesti uue kooli electro-scene’i algatajaid, tegutsenud sel alal umbes kümme aastat, kuulunud sellistesse kooslustesse nagu Ropotator, Multi-du Plex, Avatar ja Algorütmid ning teeb aeg-ajal soololaive, mille jaoks loob alati täiesti uue settungi. Talle on südamelähedane Schopenhaueri arusaam muusikast: “Muusika kui totaalne tahtest vabanemine, lausa kehaväline kogemus. Schopenhauer muidugi liialdab, aga seda väga võluvalt.”

Kairi Prints, Eesti Ekspress, 20.07.2011

Tanel Rander – kunstnik, kirjanik, kriitik. Loominguline tegevus jaguneb eksperimentaalseteks, keele ja psühholoogia tasandil toimivateks performatiivseteks praktikateks ja kriitiliseks, Ida-Euroopa diskursuse ja dekoloniaalsusega seotud uurimuseks. Raamatud – “Kontrolli alt väljas” (chaneldior, Ji, 2008) ja “Tammeöö” (Erkki Luuk ja c:, 2012).

Koostöö grupiga 10x10m – performance “Inimmetsandus” (2012, theatre.now – Performance Compost, Helsinki), performance “Mees üle parda” (Augusti Tantsufestival 2013). Viimased isikunäitused “Decolonize This” (2012, Y Galerii) ja “No Borders – No Difference?” (2013, Tartu Kunstimaja).

Trupp: LIIS LINDMAA, MARI POKINEN, RAGNE VEENSALU, LOORE MARTMA, IVO REINOK, MADIS MÄEORG, TÕNIS NIINEMETS

Lavastaja: KARL SAKS

Dramaturg: TANEL RANDER

Helikujundus: HENDRIK KALJUJÄRV

Kunstnik: MAARIA TREIMA

Esietendus 31. oktoobril 2013

Etendused: 4., 5., 8., 9., 13., 14., 15., 16., 18., 19., 20., 22., ja 23. novembril kell 19:00

10.novembril kell 17:00. Pileti hind: 15 € / 10 € EUR

Sooduspilet: Õpilastele, üliõpilastele ja pensionäridele vastava dokumendi esitamisel.Piletid müügil Piletilevis, Piletimaailmas ja Von Krahli Teatri kassas (Rataskaevu 10, iga päev kl 9-23)

Etendub

  • N 31. oktoober 19:00

Video

Toimumisaeg

  • N 31. oktoober 19:00