Nibud ehk hetk me elude katkematus reas

Nibud ehk hetk me elude katkematus reas

Esietendus 29.september 2012 kl 19.00 Salme Kultuurikeskuses

 

Lavastaja: PEETER JALAKAS

Dramaturg: TARMO JÜRISTO

Laval: ERKI LAUR (Von Krahli Teater), IVO REINOK (Von Krahli Teater), OTT KARTAU (Von Krahli Teater), RENE KÖSTER, TERO JARTTI,  ISMO ALANKO, TEHO MAJAMÄKI ja KEN MAI

Tantsuõpetus: KEN MAI (Jaapan)

Kostüümid: LAURA PÄHLAPUU

Muusika: ISMO ALANKO (Soome) ja TEHO SAMULI MAJAMÄKI (Soome)

Video: EMER VÄRK

Valgus: OLIVER KULPSOO

Tehniline teostus: ENAR TARMO

 

Peeter Jalaka tantsulavastus räägib täiuslikkuse ja tasakaalu otsinguist läbi erinevate mehetüüpide.

Tundmatu jõud toob igavikku suunduvale laevale erineva ilmanägemisega mehi, keda ühendab soov leida Tõde ja Teadmist. Paljastuvad nende isiklikud lood ja otsingud, hirmud ja leppimised. Esialgsest vastuseisust ja valitud tee ainuõigeks pidamisest kujuneb läbi kannatuste teadlik ja ühtehoidev kollektiiv. Ent selleni ei jõuta mitte oma tõest loobumise, vaid ühise tunnetuse ja universaalse mõistmise lisandumise abil.

Vormiliselt sünteesitakse mitmeid stiile nii ida kui lääne teatrist: tänapäevane videokäsitlus, kaasaegne tants, filmikunst, tsirkus, butoh ja kabuki.

Jutuvestja ja muusikute tegevusloogika ja asetus on pärit bunraku-teatrist.

Peeter Jalaka lavastustele omaselt võime oodata lopsakat teemakäsitlust ning mitmekihilist ja visuaalselt efektset lahendust, millele lisab põnevust tõdemus, et traditsioonilisel nn. “itaalia laval” on ta elu jooksul lavastanud vaid 2 korda, neist esimene ka praeguse töö etendamiskohana plaanitava Salme Kultuuripalee saalis 25 aasta eest.

Rahvusvahelises trupis löövad lisaks Von Krahli meestele kaasa Ismo Alanko, Teho Majamäki ja Tero Jartti Soomest ning Ken Mai Jaapanist.

Kuigi lavastuses on kasutatud tekstimaterjali ning rütmiloogikana T.S. Elioti teoseid (“Ahermaa”, “Õõnsad mehed” jt.), on autorite sõnul tegemist pigem mõttelise järjega Von Krahli Teatri lavastustele “Imelikud inglid”, “Graal!” ja “Gilgameš ehk igaviku nupp”.

 

Ken Mai (pärisnimega Eiji Satsuki) on Kyotost pärit koreograaf, kes on buto-tantsu õppinud meistrite Kazuo Ohno ja Tatsumi Hijikata käe all. Samuti on ta täiendanud ennast saksa ekspressionistliku tantsu osas. Tema stiil on buto-tantsu elementide sidumine näitlemise, gümnastika, laulmise ja trummimängu, idamaiste võitluskunstide ning zen-budismiga. Hetkel resideerub Ken Mai Helsingis, mis lõi harukordse võimaluse teda Eestisse kutsuda. Ken Mai on etenduse koreograaf, aga osaleb ka näitlejana.

Tero Jartti on Soome näitleja ja filmitegija, kes on teinud koostööd mitmete Soome tuntuimate lavastajatega, sealhulgas Aki Kaurismäki ja Kristian Smedsiga. Samuti on tal tihe side Eestiga ning Von Krahli teatriga.

Ismo Alanko on Soome vaieldamatult üks tuntumaid rokkmuusikuid, kes on viljelenud väga erinevaid stiile alates pungist kuni šlaagrite ja lastelauludeni. Tema nõusolek etenduse muusika loomisel osaleda koos oma praeguse lavapartneri Teho Majamäkiga lisab etenduse rahvusvahelisele kvaliteedile veel ühe mõõtme.

Rene Köster on noor eesti tantsija, kelle erinevad stiilitunnetused (hip-hop, kaasaegne tants, breiktants jm) muudavad ta mitmekülgseks ning andekaks täienduseks lavastuse läbivale temaatikale, tuues lavale veelgi rohkem tantsuesteetikat ning tantsukunsti tänapäevasemat tooni.

Etendused: 30. september ja 1., 2. ja 3. oktoober 2012 kl 19.00

Piletid:

Põrand – 17 eurot (meestele) ja 19 eurot (naistele)

Rõdu – 14 eurot(meestele) ja 16 eurot (naistele)

Piletid saadaval Piletilevist, Piletimaailmast ja Von Krahli Teatri kassast

 

Etendub

  • L 29. september 19:00

Video

Toimumisaeg

  • L 29. september 19:00 - 20:30