Mutant Disco Live – JAMES FERRARO (USA)

Mutant Disco Live – JAMES FERRARO (USA)

Järgmisel Mutandil tuleb ja esineb teile praeguse muusikaaja tähtsaim hull geenius – James Ferraro.

Tüüp, kelle laivis nägemisest on teil põhjust ilmselt ka oma lastelastele rääkida.

James Ferraro.
Tuleb ja annab kontserdi.

Meie aja Andy Warhol.
Kommertskultuuri kriitik, seedekulgla ja andunud fänn.
Popkultuuri üle-efektistatud peegel.

Kui James Ferrarost muusikaajakirjanduses juttu hakati tegema, seoti ta ühte punti tõusva hüpnagoogia liikumisega ja teiste kodukandi (Kalifornia) kangelastega nagu Ariel Pink, Nite Jewel, John Maus, LA Vampires, Gary War, Matrix Metals, Geneva Jacuzzi.
Hüpnagoogiline pop sai aga väga produktiivse James Ferraro teoste puhul märkeks juurde kirjutada vaid albumile „Night Dolls With Hairspray“. Mingis osas ehk ka „On Air“ albumile.
Ferraro müttas neil udustel helialadel varem märksa eksperimentaalsemas ja kriipivamas vormis – varased Ferrarod ja plaadid koos sõbra Spencer Clarkiga duos Skaters on lihtsa hüpnapoppi kõrval ikka üsna mürased sõgedestükid.

Ja nüüd viimasel ajal, vastukaaluks läbi kahinate ja sahinate kostvale tõksumisele, on James Ferraro looming olnud ekstra krisp, mint, klaar ja särav. Cutting Edge plaadifirma Hippos In Tanks välja antud kauamängiv „Far Side Ritual“ ja sellele eelnenud EP „Condo Pets“ kasutasid meid ümbritsevaid digitaalsaunde ja too kontseptuaalalbum valiti aasta parimaks plaadiks maailma kõige tähtsama muusikaajakirja The Wire poolt. (Ferraro on juba kolmas The Wire aasta-parima-albumi-teinud artist, kes Mutandile jõuab, say yeah!!!)
Seejärel on Ferraro liikunud lihtsa inimese kõrvale ja –mõisutsele veelgi lähemale. Projektid Bebetune$ ja Bodyguard sisaldasid laumist ja kõlasid kui troopiliste puuviljadega kaunistatud helesinisest akvaariumist tulvav new-age-pop.
Ja kolm tema viimast teost – välja antud samuti plaadifirma Hippos In Tanks juures (hei, sealt jõuab maailma ka kogu Hype-Williamsindus!!!) – „Sushi“, „Cold“ ja „NYC, Hell 3:00 AM“ on otsapidi jälle uutel aladel. „Sushi“-l kuuleme teda väga selgelt tantsumuusikat voolimas ja „Cold“ ja „NYC, Hell 3:00 AM“ laulavad enneolematult sünget, ilusat ja hingeminevat weird-R’n’B-d.

Tule, kuula ja vaata, tunnista ja imesta.
8. november 2013 Von Krahl – tähtis kuupäev Eesti muusikaelu kalendris.

Kaasa teevad Mutant Disco DJd Siim Nestor ja Raul Saaremets.

 

https://www.facebook.com/mutantdiscotallinn

https://www.facebook.com/events/707986655897703/

Etendub

  • R 8. november 23:00

Toimumisaeg

  • R 8. november 23:00 - 04:00