Merd ju enam ei olegi – kodutee laul

Merd ju enam ei olegi – kodutee laul

NB! If you can’t buy tickets from Estonian ticket office systems, please contact kersti@vonkrahl.ee who will reserve seats for you.

Autor ja lavastaja: ANNI MIKKELSSON
Osades: ANTTI AUTIO, LAURA HALONEN, MAIT JOORITS, JAAKKO OHTONEN, VERA VEISKOLA 
Muusika: ANTTI AUTIO, JUSSI-PEKKA PARVINEN, VERA VESKOLA 
Valgus: NADJA RÄIKKÄ
Produtsent: SUVI AHONIEMI

Pea meeles see – pole keegi lubanud neist, et elu on udusulgedeist

9. ja 10. juunil on võimalus näha Von Krahli Teatris eelmise suve Soome üht vingeimat hittlavastust, kus astub üles ka Eesti näitleja Mait Joorits.

„Merd ju enam ei olegi – kodutee laul“ on 2013. aastal loodud professionaalse erateatri – Meriteatteri, mineku triloogia kolmas osa. Meriteatteri kodusadamaks on suviti Naantali, Röölä kaluriküla. Talviti töötab trupp mujal Soomes ja maailmas. Triloogia põhineb Röölä sadama jutustustel, ajalool ja saarestiku loodusel. Mineku triloogia etenduste hulka kuuluvad: „Meremees, eit ja kalamehe koer“ (2013), „Laul on mere laul“ (2014) ning „Merd ju enam ei olegi – kodutee laul“ (2015). Kõik etendused on eraldiseisvad lood ja tervikud, teineteisest sõltumatud, ehkki mõtteliselt seotud. „Merd ju enam ei olegi – kodutee laul“ jutustab Tuulikist, kes armastab lugusid. Ja Tyynest, kelle lood aga meri ära viis. Ning heeringakaluritest ja seilajatest, tantsudest ja kalaretkedest, mere armust ja armutusest. „Merd ju enam ei olegi“ laulab Läänemerest, Põhja-Jäämerest, rannikuvetest ja -hingest.

„Meeletu, melanhoolne, sügav, mitmekülgne, naljakas ja mõtisklev. Nende sõnadega võiks kirjeldada Meriteatteri uut näidendit, mille kurbus ja rõõm maitsevad sama tõepäraselt nagu päris elu. Just nii täiuslik ja tõeline, et ka vaatajad saavad põskedelt soolaseid Jäämere pritsmeid pühkida.“ – Mika Peltotalo, Rannikkoseutu 3.7.2015
“Eikä merta enää ole“ ühendab paeluval moel folkloorse ainestiku ja tänapäevase teatrikeele – ei oska lähiaastate eesti teatrist midagi võrreldavat välja tuua” – Priit Põldma, SIRP, 31.07.2015

Etenduse pikkus: 1 tund ja 20 minutit. Etendus on ilma vaheajata. Etendus on soome keeles, eestikeelsete subtiitritega.

Etendub

Toimumisaeg