Loeng „Veedade seostest Eesti kultuurilooga“ – Virko Kask

Loeng „Veedade seostest Eesti kultuurilooga“ – Virko Kask

Loenguseeria “Dharmahäkid” esimese osa kolmas loeng.

Veedad on igavesed teadmiste allikad ja nende mõju on maailmas palju laiemalt levinud, kui osatakse arvata. Loengus tuleb muuhulgas juttu sellest, kuidas võib eestlaste ainus „kinnitatud“ Jumal Taarapitha olla seotud veedadega. Samuti uurime, kuidas esineb sanskriti keel eesti keeles ja vaatame, kust eestlaste kultuuris võib veel veedasid leida.

Virko Kask on õpetaja haridusega veedade uurija ja praktiseerija. Paarkümmend aastat tagasi avastas ta ajurveeda ja seda uurides jõudis ka „Bhagavad Gita“ ja teiste veedalike teosteni. Tänaseks on Virko veedaliku Brahmā-Madhva-Gauḍīya-sampradāya initseeritud õpilane ning praktiseerib
veedalikku eluviisi ka igapäevaselt.

Loeng toimub uhiuues Von Krahli Salongis.
Sissepääs: 5 eur
Loengud kantakse üle ka veebi vahendusel Von Krahli Facebooki lehel ning ning ERR-i kultuuriportaalis kultuur.err.ee

NB! Tulenevalt Eesti Vabariigi valitsuse korraldustest, on loengu ajal Von Krahli Salongi siseruumis maski kandmine kohustuslik! Kohapeal on maskid ka müügil.

Loengusari “Dharmahäkid” toimub Von Krahli Teatri uuslavastuse “Aed” raames, mis esietendub detsembris. Autor Sigismund von Krahl. Lavastaja Peeter Jalakas. Tekst Taavi Eelmaa ja Peeter Jalakas. Kunstnik Emer Värk. Muusika Blixa Bargeld, Kirill Havanski, Tõnu Kõrvits ja Jürgen Reismaa. Kostüümikunstnik Jaanus Vahtra. Koreograaf Ingmar Jõela. Laval Von Krahli trupp – Mari Abel, Ingmar Jõela, Rasmus Kaljujärv, Jörgen Liik, Katariina Tamm ja Marika Vaarik.

Etendub

Toimumisaeg