Kummitus masinas

Kummitus masinas

Lasteteater täiskasvanutele hirmu mehhanismidest, inspireerituna trupi unenägudest.
Tähelepanu – lavastuses kasutatakse lavatossu, valju muusikat ja pürotehnilisi efekte, suitsetatakse, esineb seksistseene ning kohati räägitakse ropult!

Lavastaja Mart Koldits:

Hirm on alati olnud üks peamistest vahenditest, millega võim, meedia,  majandus, kultuur inimest valitseb. Seda võib teha veel teine inimene või teatud vaatepunktist ka inimene ise. Hirm teeb nõrgaks ja paneb kannatama.  Hirm võib kogu elu muuta õuduseks või elavaks suremiseks. Kuid hoolimata sellest – ja just hirmu tõttu – ei muuda inimesed oma elu. Õigemini ei näe üldse mingit võimalustki seda teha, sest hirm on pimestav. Tihti isegi nii pimestav, et ei saada arugi, et käitutakse hirmu ajel. Mõne inimese paneb hirm võitlema,  mõne alla andma, mõne halvab täielikult.

Mida me siis ikkagi kardame, millised on mehhanismid, mis panevad hirmu meie sees toimima, mis kuradi asi see hirm üldse on ja kust ta tuleb? Need on teemad, millest proovides lähtume, inspiratsiooniallikaks on trupiliikmete unenäod.

Pealkiri „Kummitus Masinas“ on tsitaat filosoofiaajaloost. Inglise filosoof Gilbert Ryle nimetas nõnda kartesiaanlikus dualismis sisalduvat isikukäsitust, mis jagab inimisiksuse kaheks eraldi substantsiks ehk kehaks ja vaimuks s.t. Ryle’i iroonia järgi masinaks ja kummituseks masinas.

Masinaid ja kummitusi uurivad MAIT JOORITS, MIKK JÜRJENS, LAURI KALDOJA, MARTA LAAN, ROLAND LAOS, MARKO LEHT, KERTU MOPPEL, JEKATERINA NIKOLAJEVA, LIIS PROODE, LIISA PULK, ARTUR TEDREMÄGI, JÜRI TIIDUS, MIHKEL TIKERPALU, HENDRIK TOOMPERE, KRISTJAN ÜKSKÜLA, SANDRA ÜKSKÜLA

Stesenaarium ja lavastus MART KOLDITS

Muusikaline kujundaja RENZO VAN STEENBERGEN

Videokunstnik EMER VÄRK

Tehniline juht ENAR TARMO

Kunstnik –  dekoraator ANNE-MAI HEIMOLA

Valguskunstnik ALLAN RÄIM

Tehniline teostus JANNO JAANUS, ALLAN RÄIM, OLIVER KULPSOO

Rekvisiitor KERSTI KARRO
“KUMMITUS MASINAS” on MART KOLDITSA ja Lavakunstikooli XXIV lennu ühistöö pealkiri, mis jõudis publiku ette  25. aprillil 2009 Von Krahli Teatris.

LISAETENDUSED SÜGISEL 2009

26., 17., 31. augustil ja 1. ja 4. septembril kell 19

 

Hind 150 krooni, sooduspilet 100 krooni

 

* Lavakunstikooli toetab AS TeaSpoon *

 

Etendub

  • L 25. aprill 00:00

Toimumisaeg

  • L 25. aprill 00:00