Kinosalong: Jaan Pehk ja “Jänese aasta”

Kinosalong: Jaan Pehk ja “Jänese aasta”

Kui oktoobri Kinosalongis esines Vaiko Eplik, siis novembrikuu salongis saab laulda ainult ja tõesti Jaan PehkKoos on nad musitseerinud ansamblis Claire’s Birthday. Ansambel Koer jääb meile igavesti meelde Jaan Pehki lauluga “Maiu on piimaauto”. Ruffusega käis Jaan koos Eurovisioonil ja hiljem mängis Jaan ka Epliku “Eliidis”.

Jaan Pehki soolokontserdile järgneb Von Krahli Teatri lavastus “Jänese aasta” suurel ekraanil.  Muide, Jaani üks lemmikuid soome kirjanikke on Arto Paasilinna, kes on ka “Jänese aasta” romaani autor.

 “Jänese aasta” esietendus Von Krahli Teatris 31.oktoobril 2005.aastal Kristian Smedsi käe all.

 Arto Paasilinna romaan “Jänese aasta” on soome klassika. Aastal 1975 kirjutatud romaan on Soomes paljuloetud ja armastatud teos. Ning selle põhjal Risto Jarva poolt vändatud film on kogu rahva lemmik. “Jänese aasta” räägib elust tüdinud ja küünilise ajalehetoimetaja totaalsest elumuutusest. See on naiivne lugu ühe mehe teekonnast koos jänesepojaga läbi Soome. Teekond algab kärarikkast Edela-Soomest ja lõppeb Lapi vaiksetel lagendikel. Koos jänesega teel olles kohtab mees paljusid väga erinevaid, veidraid, naljakaid, elu kõrvalteedele eksinud, kuid siiski vabasid ja õnnelikke ebakodanikke.

Etendus oli teatrimuinasjutt täiskasvanutele. Osades Mari Abel, Erki Laur, Riina Maidre, Taavi Eelmaa, Juhan Ulfsak

Etendub

  • N 17. november 19:00

Toimumisaeg

  • N 17. november 19:00