Käbekärp

Käbekärp

Von Krahli Teatri lastelavastus

Esietendus 5. aprillil 2014 Von Krahli Teatri proovisaalis

Lavastaja ja autor: TERO JARTTI

Näitlejad: KAIT KALL, OTT KARTAU, LIIS LINDMAA, TÕNIS NIINEMETS, IVO REINOK, RAGNE VEENSALU

Graafiline kujundus: MARGUS TAMM

Kostüüm ja rekvisiit: KRISTIINA PRAKS

Tehnik: ALLAN KALLASTE

Dekoratsioonimaal ja kavalehe joonistused: KERLI PRAKS

Grimeerijad: KERSTIN KOSE, GETTER KÜLMSAAR

Tõlkija: KATRIN HAMMER

Lapsed, teile on valetatud. Ärge uskuge, et inimese suurim vaenlane on teine inimene. Ärge uskuge, et inimene on inimesele hunt. Suurim vaenlane on rumalus. Kurja juur on lollus.

Tero Jartti kirjutatud ja lavastatud muinasjutt “Käbekärp” räägib loo ühest pahupidi kuningriigist. Jäärapäine kuningas otsib kosimisikka jõudnud tütrele siniverelist, ilusat ja rikast kavaleri. Printsess ei oska vahet teha välisel ja sisemisel ilul ning meelitab ligi imelikke libedaid selle, kelle kavatsused on enam kui kahtlased. Vähe jääb puudu sellest, et kuningriik antaksegi koos printsessiga üle pättidele. Õnneks sööstab kohale Käbekärp, üle kuningriigi tuntud superkangelane ja detektiiv. Tema hea nina haistab kohe, et kuningriigis on miskit mäda. Seiklusjanuline Käbekärp asub keerulisse võitlusesse rumaluse vastu. Oma teel kohtab ta suurvaimu Sipelgat, kelle abiga jõutakse jälile kuningriigi hirmsaimale ja kõhedaimale saladusele – kuhu kadus aastate eest haihtunud kuninga poeg ja printsessi vend?

Lavastus sobib vaatamiseks alates 5. eluaastast.

Tero Jartti on Soome filmilavastaja, dramaturg ja näitleja. Soomlastele sai ta esmakordselt tuttavaks Jouko Turkka lavastatud telesarjas “Seitse venda”, mis esilinastus 1986. aastal. Sealt alates kuni käesoleva ajani on ta teinud rolle ligi neljakümnes filmis.  Lavastajana on ta teinud ühe täispika filmi “Aapo”, kuus lühifilmi ning teleseriaale. Näitlejana on Tero astunud üles ka teatrilaval, viimati tehtud rollidest saab nimetada tööd Kristian Smedsi lavastatud “Mr. Vertigos” Kansallisteatteris Helsingis ja Peeter Jalaka lavastatud etenduses “Nibud ehk hetk me elude katkematus reas”, mis esietendus 2012. aasta septembris. Tero on kirjutanud ja illustreerinud lasteraamatu “Kuidas karu kaotas saba” ja teinud sellest ka joonisfilmi.

Etendust toetab Eesti Kultuurkapital, Soome Suursaatkond, Soome teatriinfokeskus TINFO, 1182.

Etendused nädalavahetusel: 29. novembril  ja  13. detsembril kell 15.00

Lõunased erietendused koolidele: 1., 2., 8., 15. detsembril kell 13.00 (kohtadel olemasolul on piletid saadaval kõigile soovijatele!)

Õhtused etendused: 5., 6., 11. ja 12. detsembril kell 19.00.

Pilet: 8 EUR (nii väikestele kui suurtele vaatajatele).

Piletid eelmüügis Piletilevis ja Piletimaailmas.

Kui soovite tulla vaatama suurema grupiga (üle 10 inimese), võtke palun ühendust kersti@vonkrahl.ee või telefonis 520 7887.

Etenduse pikkus 60 minutit.

Etendub

  • L 5. aprill 19:00 Välja müüdud

Video

Toimumisaeg

  • Välja müüdud L 5. aprill 19:00