Jazzkaar esitleb: TRIO JOURNAL INTIME (FRA)

Jazzkaar esitleb: TRIO JOURNAL INTIME (FRA)

Kolme seiklushimulise prantsuse nüüdisjazzi harrastava muusiku äge kava ja heliplaat “Lips on Fire” on inspireeritud legendaarse rokitähe Jimi Hendrixi muusikast. Kuigi muusikat esitatakse väga eriliste pillidega – bass-saksofon Frederic Gastard, tromboon Matthias Mahler ja trompet Sylvain Bardiau – on tunne et Hendrixi kitarr ja energia mängivad kaasa. Legendi surmast möödub septembris 44 aastat.

Vaatamata uutele mõjusatele muusikavooludele pole vaid 27-aastaseks elanud kitarristi muusika ja  loovenergia tuhmunud. Avatud meelega muusik sai tuntuks nii oma loomingu kui  psühhodeelse kitarrimänguga. Hendrix avastas muusikamaastikul uusi territooriume, viis sisse mitmeid uuendusi kitarrikäsitlusse ja sidus maist bluusi lõpmatuse ruumi helidega. Mõjukas levimuusika-ajakiri Rolling Stone on Jimi Hendrixi korduvalt valinud läbi aegade parimaks kitarristiks.

Hendrixi muusika olemust on väga hästi mõistnud ja uuel tasemel mõtestanud trio Journal Intime, kelle album „Lips on Fire“ pälvis kriitikutelt hulga kiidusõnu. Kõik kolm muusikut on  varem osalenud tantsulises brassbandis Les Faux Frères ja ansamblis La Campagnie des Musiques à Ouïr. Frederic  Gastard ja Matthias Mahler mängivad ka eesti kuulajaile hästi tuntud Marc Ducret kvintetis ja tema Tower-Bridge orkestris. Sylvain Bardiau musitseerib prantsuse esindusbigbändi Orchestre National de Jazz ridades. Trio mitmekülgsed virtuoosid on väga oodatud ka funk-, reggae-, salsa -, afroansamblites.

Jimi Hendrixi kavaga “Lips on Fire”puudutavad muusikud nii noort kui kogenud kuulajat.

Koostöös Eesti Kontserdiga.

 

Koosseis:

Fred Gastard – bass-saksofon

Matthias Mahler – tromboon

Laurent Bardiaux – trompet

Etendub

  • K 24. september 20:00

Toimumisaeg

  • K 24. september 20:00