Ihade osakond

Ihade osakond

Esietendus POT Festivalil 23. aprillil 2011 Von Krahli Teatri proovisaalis.

Lavastaja: MART KOLDITS 

Heli, valgus ja video: EMER VÄRK

Esitajad: Eesti Kunstiakadeemia stsenograafiatudengid: KRISTEL MAAMÄGI, HENRY GRIIN, KRISTI SOE, ELE KRUSELL, SANDER PÕLDSAAR, CAROLINE STAUCH, EVE ORMISSON

Kuraator: professor LILJA BLUMENFELD

MOTO:
“Meie jaoks pole probleem selles, kas meie ihasid rahuldatakse või mitte; probleem on selles, kas ma teame, mida me ihaldame? Inimihade osas pole midagi spontaanset, midagi loomulikku. Meie ihad on kunstlikud: meid tuleb õpetada ihaldama. — Kino on lõppeks perversne kunst: see ei anna meile seda, mida me ihaldame: ta ütleb meile, kuidas me peame ihaldama.”
(Slavoj Žižek “Perverdi teejuht kino juurde”)

Ihade osakond on teatri ja live-filmi projekt, mille eesmärgiks on uurida ja nähtavale tuua vahendeid, mille abil televisioonis ja kinos vaatajates ihasid tekitatakse. Loominguline ning leidlik meeskond kasutab veebikaameraid ning live-montaazhi, miniatuurset dioodide valgusparki, makette, helitehnikat, mikrofone, nukke, ajakirja väljalõikeid, mini-projektsiooni jpm, et välja meelitada üks lugu. Sest kui lugu ei ole, siis kus ta on? Kas iha ise pole lugu? Kui pikaks see lugu venib, seda ei tea keegi.

Etendused 23., 24. ja 27 aprillil, 4., 7. 9., 10. ja 11. mail kell 19

departementofdesire.tumblr.com

vimeo.com/departmentofdesire

www.pot.ee

 

Etendub

  • L 23. aprill 19:00

Video

Toimumisaeg

  • L 23. aprill 19:00 - 20:15