Idioodid

Idioodid

LARS VON TRIER / JUHAN ULFSAK

TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia teatrikunsti 8. lennu Von Krahli kursuse remix

Esietendus 13. novembril kl 19 Von Krahli Teatris

LISAETENDUSED MAIS 2011: 15., 16., 20., 21., 22. ja 23. mail algusega kl 19

 

1995. aastal teatas Lars von Trieri ja Thomas Vinterbergi manifest Dogma 95, et kino ei tohi väljendada midagi muud kui ideid ja mõtteid. Filmist tuleb eemaldada kõik teatraalne – kena interjöör, suunatud valgus ja haritud näitleja. Elu peab nähtavaks saama sellisena, nagu me seda tajume – idiootidena, külma ja tundetu päevase valgusspektri kiirtes, inetutes ja kurbades ruumides.

2010 palusid Juhan Ulfsak ja Anni Ojanen TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia lavakunstide osakonna 8ndat lendu lõpetavatel näitlejatel korraks ennast kõrvalt vaadata. Vaadata sellise pilguga, nagu näeme seda meie, kes me esindame teatriskäiva statistilise eestlase statistilist punnsilma. Nad nägid arusaamatuid valikuid langetavat, ühiskondlikult ebaadekvaatset ja käsitlematule alusele rajatud enesehinnanguga inimpundart. Nad nägid kapitali mõttes karja “tühjasid hingesid”, kes on endale ja teistele ohtlikud. Nad nägid näitlejaid kaasaegses Eestis – vabatahtlikke idioote.

Sellest julmast valgustusest on saanud von Krahli tudengite remix von Trieri filmist “Idioodid” ning lavastajana debüteerib Juhan Ulfsak.

 

Lavastaja: JUHAN ULFSAK

Dramaturg: ANNI OJANEN

Tõlkija: ÜLEV AALOE

Videokunstnik: EMER VÄRK

Kunstnik: JUHAN ULFSAK

Kunstniku assistent: MARION UNDUSK

Valguskunstnik: OLIVER KULPSOO

Tehniline teostus: ALLAN RÄIM, JANNO JAANUS, ENAR TARMO

Graafiline kujundus: ARBO TAMMIKSAAR

LAVAL TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia teatrikunsti 8. lennu Von Krahli kursus: Jim Ashilevi, Kait Kall, Ott Kartau, Katre Kaseleht, Liis Lindmaa, Loore Martma, Maili Metssalu, Madis Mäeorg, Tõnis Niinemets, Mari Pokinen, Ivo Reinok, Siim Sups, Ragne Veensalu ja Kirsti Villard.

 

ERILINE TÄNU: Taani Kultuuri Instituut

 

KKN_lo-res-en

 

NB! Etenduses suitsetatakse!

Etendub

  • L 13. november 00:00

Video

Toimumisaeg

  • L 13. november 00:00