#DIGITALHATSGAME – Tallinnas!

#DIGITALHATSGAME – Tallinnas!

Tartu Uus Teater on külas Von Krahlil! 2 etendust Tallinnas!

Lavastuse #DIGITALHATSGAME teksti autoriks on Iraagist pärit kirjanik Hassan Blasim, kes elab ja töötab juba 10 aastat eksiilis Soomes. Oma esimese näidendi kirjutas ta väga aktuaalsetel ja poliitilistel teemadel. #DIGITALHATSGAME räägib maailmast, mis elab pidevas informatsiooni ülekülluses ning pagulashirmus. Selles maailmas on informatsioon tunnetatav jõud ja autoriteet. See, kes kontrollib informatsiooni, kontrollib ka teisi inimesi ja saab kehtestada uued mängureeglid.

Lavastuse kunstnik Henry Griin:
#DIGITALHATSGAME vahetab mütse tihemini kui sokke. Kord on see häkkerikaabu valge maskiga, kord propelleriga klounimüts, siis hoopis GoProga varustatud kiiver. Sõjad, ränded ja maailmaparandajate hüüded minarettidest peegelduvad meieni purunenud peeglikildude kaudu, aga see on vähemalt selge, et oleme teatris.

Maria Hattunen / Turun Sanomat:
Blasim läheb aga veelgi kaugemale. Ta paigutab pagulaseks olemise laiemasse konteksti, osaks suuremast mängust. Kui sul on taskus telefon, osaled digitaalses trollide, internetiaktivistide ning heade ja pahade häkkeritega asustatud sasipuntras, kus ainuvõimalik mõtteviis on paranoia.
Lavastus on raevukas, tahumatu ja julge. Loo asemel avatakse terveid maailmu, portreede asemel esitatakse hirmust, vihast, eelarvamustest ja paranoiadest kantud seisukohti ja kogemushorisonte.

#DIGITALHATSGAME valmib Tampere Telakka Teatri ja Tartu Uue Teatri koostöös.

#DIGITALHATSGAME‘iga tähistatakse muuhulgas Telakka Teatri
kahekümnendat juubelit.

Esietendus
16. märts kell 19:00 Telakka Teatris (Tampere)

Järgmised etendused:
30. aprill+1. mai kell 19:00 Von Krahli Teatris (Tallinn)

Etendus on soome, eesti ja inglise keeles ning eestikeelsete subtiitritega.

Piletid eelmüügis Piletimaailmas ja Piletilevis

Etendus on ühes osas ning kestab 1 tund ja 30 minutit.

Lavastuse sündi toetavad: EV Kultuuriministeerium, Tartu linn, Eesti Kultuurkapital, Eesti Saatkond Helsingis, Alfred Kordelin fund

Etendub

Toimumisaeg