Blues Estonia: Matt Schofield (UK)

Blues Estonia: Matt Schofield (UK)

Neljakordne Briti bluusiauhindade võitja Matt Schofield esineb Von Krahlis oma legendaarse trioga.

“Schofieldi näol on tegemist viimaste kümnendite maailma parima bluusikitarristiga.” – LA Daily News, USA

Matt Schofield on üks maailma innovatiivsemaid ning originaalsemaid bluusikitarriste, kelle eksimatul pillikäsitlusel on ühist nii vanakooli jazzi- kui bluusitraditsioonidega. Peavoolu kõrval seistes kuulub ta nende kitarristide ridadesse, kes suudavad ühe noodiga öelda rohkem kui teised terve looga.
Manchesteri lähedalt maakohast pärit Schofield hakkas kitarri mängima 12-aastasena. Isa plaadikollektsiooni avastades kujunesid tema suurimateks mõjutajateks vanakooli bluusistaarid nagu Eric Clapton, BB King, Albert Collins ning Stevie Ray Vaughan. Kaheksateist saades kolis ta Londonisse, kus järgmised 7 aastat tippmuusikutega töötades oma oskuseid arendas ning muusikuelu kõigi tahkudega kokku puutus. Kahekümneviieselt pani ta kokku oma bändi Matt Schofield Trio.

Schofieldi muusikat on keeruline žanriliselt määratleda ning talle endale meeldib seda nimetada “Matt Schofieldi muusikaks”. Tema soolodes saavad kokku funk, soul, rock ning isegi klassikaline jazz.

Viis stuudioalbumit ilmutanud Schofieldil lendab Tallinnasse oma legendaarse trioga, kus orelitoolil istub tema hea sõber, legendaarne Jonny Henderson. Piletid Von Krahli Teatrisaalis toimuvale kontserdile tulevad müügile 7. märtsil.

“Top ten British Blues guitarists of all time.” GUITAR & BASS, UK
“In Schofield, the UK has produced the best blues guitarist from any country in decades.” L.A. DAILY NEWS, USA

Matt Schofield – kitarr, laul
Jonny Henderson – Hammond-orel
Matt Brown – trummid

Kontserdi algus 19:05 (sissepääs 18:30)
Kestus 1.5 tundi
Piletid müügil Piletilevis ja pool tundi enne kontserti kohapeal.

Etendub

  • K 28. märts 19:00

Toimumisaeg

  • K 28. märts 19:00