The Pink Elephant (LV) + Ans. Andur / Tallinn

The Pink Elephant (LV) + Ans. Andur / Tallinn

Läti kollektiiv The Pink Elephant avaldas mullu debüütalbumi “Mellowing”, mis sai muusikakriitikutelt positiivset tagasisidet ning nominatsiooni Läti Muusikaauhindadel parima debüütalbumi kategoorias. Kollektiiv esitles enda värsket kauamängivat Baltikumi tuuril – alustades Vilniusest ja Valmierast, lõpetades Tartus, Tallinnas ja Pärnus. Suvi tõi kaasa mitmeid ülesastumisi festivalidel, sealhulgas meile tuntud Positivusel ning Pärnu Blues Festil.

Peale pikka tuurilolemist otsustas The Pink Elephant aja kaheteistkümneks päevaks maha võtta, et bändiliikmete ja endiste koolivendade Edvarsi ja Albertsi kooli pargis ja keldris uut materjali salvestada. “Tundsin, et peale nõnda pikka perioodi teel olemist on aeg mõneks ajaks koju tulla,” ütleb Edvards.

Salvestustest kasvas välja The Pink Elephanti teine album “Cassette Concert”. Riias jagati laiali kümme kassetimängijat ühes kassettalbumiga seal sees, mida peale kuulamist järgmisele melomaanile pärandada. Sedasi, käest kätte muusikat jagades tekkiski justkui väike kontsert. Esmalt kuna album on live-salvestatud ning kõik seaded sündisid nende 12 päeva jooksul. Teiseks kuna inimesed on harjunud kuulama albumit korra või paar, enne kui see sõpradele, perele või võõrastele edasi antakse. The Pink Elephant ei kavatse luua mitte ühtegi digitaalkoopiat, album saabki olema ainult kassetilindi peal. Kes teab – võib-olla ühel päeval jõuab kassett ringiga kuulaja juurde tagasi, võib-olla jääb ta elama armast, nostalgilist mälestust, justnagu üks kaunis kontsert.

The Pink Elephant esitleb enda uut albumit Baltikumis Cassette Concert tuuril ning Eestisse tulles võetakse kaasa veel viis kassettmängijat. “Ma olen väga elevil, et saame taas tuurile minna ja kohtuda oma sõprade ja fännidega. Eelmisest Baltikumi kontsertuurist on meil vaid fantastilised mälestused. Meri, tuul, publik, kaugustes laiuvad mereäärsed majad – kas midagi paremat saaks veel lava peal näha tahta?” sõnab esilaulja ja kitarrist Edvards. “Meie esimene tuur oli vaid aasta tagasi, aga tunnen, et oleme selle aastaga palju õppinud ning kogunud energiat, mida laval teiega jagada.”

Eestis plaadiesitluskontsertidel jagab The Pink Elephant lavalaudu Ans. Anduriga. Ans. Andur on Paide rokkbänd, kes on alates 2002. aasta veebruarist praktiliselt samas koosseisus tegutsenud. Siiamaani on valmis saanud seitse täispikka albumit, millest viimane, mullu mais ilmunud plaat nimega „Öine Bingo“ osutus ootamatult populaarseks.

Etendub

  • R 15. aprill 22:00

Toimumisaeg

  • R 15. aprill 22:00