4.48 psühhoos

4.48 psühhoos

Esietendus 14.septembril 2013

Autor: SARAH KANE

Lavastaja: JUHAN ULFSAK

Näitlejad: TAAVI EELMAA, MARI ABEL, LIIS LINDMAA, KAIT KALL, OTT KARTAU, IVO REINOK, JIM ASHILEVI, RAGNE VEENSALU

Kunstnik: LIISI EELMAA

Videokunstnik: EMER VÄRK

Helikujundus: HENDRIK KALJUJÄRV

Valguskujundus: OLIVER KULPSOO

“Palun tehke eesriie lahti.” Nende sõnadega lõpeb näidend. Need jäid ka autori viimasteks sõnadeks. “4.48 psühhoos” on olemise paine all murduva inimese viimane kiri elule ja armastusele. Viimane valgusvihk hullusest laastatud mõistuses. Auklikuks armastatud südame viimased löögid.

“4.48 psühhoos” jõudis esmakordselt lavale 2000. aastal Londonis Royal Court Theatre’s.

See on teine osa Juhan Ulfsaki lavastatud Sarah Kane’i tour de force’st, kus ühes teatrisaalis näeb samaaegselt kaks teineteist täiendavat lavastust: “Puhastatud ja “4.48 psühhoos”.

Blog: Come inside me!

“Ma teadsin, et ma pean igal juhul seda nägema. Jutt käib Von Krahli back2back-etendusest “Puhastatud” ja “4.48 Psühhoos.” Autor Sarah Kane. Lavastanud Juhan Ulfsak. Vähe ma teadsin, et peale esimest poolaega jooksen röökides välja bersergina ja kirjutan nagu troll hate-meile kõigile asjasse puutuvatele inimestele, kellest hoolin. Ok, täpsemalt ühele. Solvasin arutult. /—/ Arana, häbis, kahetsedes hiilisin paari päeva pärast Von Krahli tagasi../—/ Ja nüüd, selle kogemuse kõrguselt, mis lahutab mind teistest surelikest, kes ei ole näinud Taavi Eelmaad psühhoosis, saan ma öelda: seda, mida noored tegid, seda “Puhastatut,” seda oli ikkagi vaja. Ja ka minu raevu oli vaja. Mu piinlikke stani-kirju oli vaja. “Puhastatud.” See saab puhastatud ja andeks antud. “
Kaur Kenderi blogi / 6.10.2013

Esietendus: 14. september 2013 kell 19:00

Etendused: 10., 18., 19., 22., 23. ja 29.aprillil kell 21:00

NB! Lavastus moodustab ühtse terviku näidendiga “Puhastatud” – täielikuks Sarah Kane’i elamuseks soovitame vaadata mõlemaid etendusi ühel õhtul.

Kui tuled samal õhtul mõlemale etendusele, on kaksikpileti hinnaks 17 €. Kui vaatad neid eraldi kuupäevadel, on “Puhastatud” pilet 15 €  ja”4.48 psühhoosi” pilet 13 €.

Kahe etendusega õhtu kestab koos vaheajaga kokku umbes 3 tundi.

 

Etendub

  • L 14. september 21:00

Video

Toimumisaeg

  • L 14. september 21:00