12karamazovit

12karamazovit

Pole kahtlustki, et Kristian Smeds on soome kõige jõulisema käekirjaga lavastaja. Von Krahli teatri vahendusel on Eestiski seda tundelist ja metsikut soome geeniust armastama õpitud. Tema  ootamatud tõlgendused klassikast on nii kuulsad kui kurikuulsad ning külastavad teatrifestivale Moskvast Brüsselini. Nende etenduste isikupära ja nõudlikkus vajab uut laadi paindlikku ja intelligentset näitlejat – ja just selliseid koolitas Von Krahli teater koos Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemiaga. Viimased neli aastat kestnud teatrikeemiline reaktsioon on jõudnud lõpule ja plahvatus on juba kuulda.

Noored, mitmekülgselt andekad ja mitmekülgselt karastunud näitlejad on pakatamas loovast teatrivihast, kirest ja energiast. Hoiavad veel jõuga tagasi, enne tammi avamist, nalja ja improvisatsiooni kõikemurdvat koske. Mis purskab punki ja veidraid slaavi traditsioone, travestiat ja jahmatavaid sürpriise. “Karamazovid” ei ole mitte järjekordne klassikatõlgendus, vaid kirgas meeleolu, millesse on pühendunud kogu see  maailmavallutusplaaniga meeskond. Jääb vaid üle neile kaasa elada ja end keerisesse tõmmata lasta.

Dramaturg & Lavastaja: KRISTIAN SMEDS
Lavakujundus, kostüümid ja rekvisiit: JANI ULJAS
Valguskujundus ja efektid:TEEMU NURMELIN
Muusikaline juht: ISMO LAAKSO
Näitlejad: JIM ASHILEVI, KAIT KALL, OTT KARTAU, LIIS LINDMAA, LOORE MARTMA, MAILI METSSALU, MADIS MÄEORG, TÕNIS NIINEMETS, MARI POKINEN, IVO REINOK, MARION UNDUSK, RAGNE VEENSALU

Helirezii: MARTIN KIKAS
Valgustehnik: STEN VALGUS
Helitehnik: ATTE OLSONEN
Tehniline tugi: ENAR TARMO, JANNO “JOHN” JAANUS, ALLAN RÄIM, OLIVER KULPSOO, ANNE-MAI HEIMOLA
Plakat: MARION UNDUSK
Graafiline teostus: EMER VÄRK
Video montaaz ja fotod: VILLE HYVÖNEN
Fotod ja kavalehe fotod: JANA SOLOM
Marketing, dokumentatsioon, video: MIRKKA MAIKOLA
Produtsendid: EEVA BERGROTH, KATRIN VINGEL

Etendused Von Krahli Teatris  4., 5., 6., 10., 11., 13., 14., 16*. ja 17. oktoober ning 18., 19., 21., 22., 24. november algusega kell 18.00 (etenduse pikkus 4h ja 15 minutit koos 2 vaheajaga).

* 16. oktoobril  algab etendus kl 15.00 !!!

Lavastus valmib Smeds Ensemble ja Von Krahli Teatri koostöös ning Euroopa Kultuuripealinnade Tallinn 2011  ja Turu 2011 toetusel. 14 etendust Tallinnas, 10 etendust Turus, etendused Berliinis, Hamburgis, Riias ja Amsterdamis.

https://www.flickr.com/photos/smedsensemble/sets/72157627697539436/
http://vimeo.com/kristiansmeds/videos

Etendub

  • L 1. oktoober 18:00

Video

Toimumisaeg

  • L 1. oktoober 18:00 - 22:15