Lavastaja

Juhan Ulfsak

Kunstnik

Anita Kremm

Kostüümikunstnik

Kärt Hammer

Muusikaline konsultant

Jakob Juhkam

Dramaturg

Eero Epner

Laval EMTA lavakunstikooli XXXI lennu tudengid

Emili Rohumaa, Richard Ester, Hanna Jaanovits, Laurits Muru, Kristina Preimann, Karl Birnbaum, Juhan Soon, Hele Palumaa, Herman Pihlak, Astra Irene Susi, Edgar Vunš, Kristin Prits ja Markus Andreas Auling

01. september

pühapäev 19:00

Festival Draama • ERMi teatrisaal, Tartu

02. september

esmaspäev 18:00

Festival Draama • ERMi teatrisaal, Tartu

03. september

teisipäev 21:00

Von Krahli Teater • Telliskivi 60a/9

“Vihatud olgu päev, mil sain elu!" hüüatasin ma piinades. "Neetud looja! Miks lõid nii kohutava koletise, et teie kõik pöördusite minust tülgastusega? Jumal tegi haletsusest inimese ilusaks ja ahvatlevaks omaenda näo järgi, aga minu räpase kuju, tegi ta inimese järgi ja selle sarnasuse tõttu isegi veelgi kohutavama,” kurtis Frankenstein Mary Shelley samanimelises jutustuses.

Ühel sombusel pärastlõunal kogunesid särasilmsed lavakunstikooli tudengid Toompea nõlval asuvasse pühamusse, kus erinevates ruumides on kokku loendatud 17 Voldemar Panso pilti, büsti ja bareljeefi, et kohtuda eksavangardistist lavastajaga, kes pidi nendega andma viimase kogupaugu tudengite diplomilavastuste säravas reas. Paraku oli eelpoolmainitud vananev näitejuht ilmselt vale jalaga voodist tõusnud ja teatas torisedes: “Te pole ju klassikat teinudki.” Ta kraamis oma võidunud lavastajaportfellist välja Tšehhovi, Shakespeare'i, Strindbergi, Williamsi, Albee, Kitzbergi jt allajoonitud teosed. Lisaks veel erinevate Vene teatrigurude 100 aastat vanad inimeseks olemise õpetused ja paar segasevõitu esseed Taavi Eelmaalt. Tuppa laskus tolmupilv ja kuulda oli pettumusohet. Korralike õpilastena avasid teatrikooli noored ettevaatlikult need päevinäinud kaaned, piilusid sisse ja taipasid: “We are in deep shit!”
Kuidas me kõik koos sellest olukorrast välja tulime, saate näha alates 13. aprillist Telliskivi keskuses. Majas, mille me selle erilise sündmuse puhul oleme nimetanud Von Krahli Teatriks.

Von Krahli Teatri ja EMTA lavakunstikooli koostöölavastus
Esietendus 13. aprillil 2024. aastal Von Krahli Teatris (Telliskivi 60a/9).

Etenduse pikkus 1h55min

3. septembri etendus Von Krahlis on ingliskeelse tõlkega.