Jaak Vilo “IT ja tehnoloogia”

Lavastuse_bänner-jaik

Jaak Vilo “IT ja tehnoloogia”

Tehnoloogia arengu tuleviku ennustamine on eksponentsiaalse kasvu juures „lihtne“, kuid ka tänamatu töö. Moore’i seadus, mis on lubanud arvutamist muuta tehnoloogia arendamisega odavamaks ja kiiremaks juba sada aastat, jätkub. Kuid see pole kindlasti ainus revolutsioone lubav valdkond.

Kaugest tulevikust tagasi vaadates oleme ikka alles lapsekingades, proovides mõista, kuidas maailm toimib. Kindel on, et muutused on pidevad ja kiired, tuues kaasa ka arenguhüppeid. Kuid raskem on ennustada, mis muudab päriselt igapäevast elutegevust ja mis on vaid praeguse elukorralduse pidev ja tasane evolutsioon või ka taandareng. Tehis- ja pärismõistuse vahekord võib tunduda ehk ühe kõige intrigeerivama küsimusena.

Loeng on kuulajale tasuta, kuid palume end registreerida Jaigi kodulehe kaudu. Eelregistreeri loengule: jaik.ee/loengud/jaak-vilo-it-ja-tehnoloogia

Jaak Vilo on bioinformaatika professor, Tartu Ülikooli IT hariduse ja teaduse eestvedaja, arvutiteaduse instituudi juhataja, akadeemik. Peale ülikooli lõpetamist Tartus õppis ja töötas ta 11 aastat Helsingi Ülikoolis ja Euroopa Bioinformaatika Instituudis Cambridges. Eestis on ta panustanud ettevõtete, ettevõtete ja ülikooli koostöö,  ning bioloogia ja tervise IT lahendustesse.

Etendub

  • T 6. november 18:00

Toimumisaeg

  • T 6. november 18:00