Honey B and the T-Bones (FIN)

HBTB_poster

Honey B and the T-Bones (FIN)

Mullu 30ndat tegutsemisaastat tähistanud Honey B & the T-Bones on oma kodumaal saavutanud lausa kultuuri-institutsiooni staatuse. 1980ndate alguses võrdlemisi traditsioonilise bluusibändina alustanud triost on tänaseks kujunenud üks omanäolisemaid ja vastuolulisemaid muusikalisi nähtusi sealpool lahte. Juurikad endiselt rütmibluusi rikkalikes süvakihtides, kuulutavad nad samas, et bluus on ammu surnud ega pelga teha koostööd populaarsete hiphopparite ja skandaalsete popkunstnikega. Aegade jooksul on too isepäine kooslus oma bluusipõhist valemit rikastanud nii psühhedeelia, souli kui jazziga, sirutanud end värsketes alternatiivmuusika puhangutes, trotsimata isegi elektro- ning maailmamuusika veidramaid allhoovuseid. Muusikapress on bändi tituleerinud nii “bluusi Crampsiks”, “tulnukbluusi saadikuiks” kui “Memphise Minnie raevukaks reinkarnatsiooniks”. Nad ise kirjeldavad oma loomingut aga kui joovastavat kokteili, mis sünnib 60ndate San Francisco psühhedeelia hõrgumate elementide ja Mississippi delta-bluusi kirbe olluse turgutamisel sirgjoonelise garaažiroki kärakaga.

Bändi visiitkaardiks on kahtlemata lauljatar Aija “Honey B.” Puurtinen – daam, kes mõistab väljutada nii mahlakaid bassikäike kui doktorikraadi kaliibriga väitekirja pealkirjaga “Circulus cantoris – Circuitio musicae” ning on oma hääle kinkinud ka skandaalse briti kunstpopi-grupi KLF fiktiivsele karakterile Kristina Bruuk’ile. Rokkimise kõrvalt tegutseb muusikateaduste doktorist proua Puurtinen Sibeliuse Akadeemias ja Joensuu Konservatooriumis õppejõuna. Bändi ideoloog ja loominguline liider on aga tema abikaasa, entsüklopeedilise eruditsiooniga kitarrist-lugudelooja Esa Kuloniemi, kes juhib juba 1990. aastast Soome riigiraadios iganädalast saadet  “Bluesministeri”, olles seeläbi muusikaringkondades pälvinud riigi mitteametliku “bluusiministri” tiitli.

Honey B & T-Bones esitleb Von Krahlis oma 30ndat aastapäeva tähistavat albumit ,,Alive in Helsinki” laiendatud koosseisus:

Aija “Honey B.” Puurtinen: laul
Esa Kuloniemi: kitarr ja taustalaul
J Sees Steinway Salonen: trummid ja taustalaul
Pekka Rajamäki: bass ja taustalaul

Vaata lisaks http://www.hbtb.net/

—————————————————————————————
No run-of-the-mill grind, but a heady coctail, where best psychedelic elements from 1960’s San Francisco meet Mississippi blues in a garage with serious intentions. The phat bass lines and the funky and rich drumming build a house, where fiery and earthy slide takes no prisoners. The cherry on the cake comes courtesy of Honey B’s singing. Think updated Memphis Minnie and you’re close. Blues is not for teenagers, it comes out of life experience.
After large-scale touring, often all over Europe and North America, T-Bones know the ropes. In the course of thirteen albums their style has matured from rootsy blues through rocking R&B and psychedelic experimental rock to today’s kaleidoscopic style that fills their current, excellent 30th Anniversary album, Alive in Helsinki.

Aija “Honey B.” Puurtinen: lead vocals
Esa Kuloniemi: guitar & bg vocals
J Sees Steinway Salonen: drums & bg vocals
Pekka Rajamäki: bass & bg vocals

Etendub

  • N 13. veebruar 21:00

Toimumisaeg

  • N 13. veebruar 21:00